Hastanemiz Tarafından İlimizde İlk Kez "Robotik Diz Protezi Ameliyatı" Gerçekleştirildi.
04 Haziran 2024

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Ortopedi Kliniği Tarafından Yine Bir İlke İmza Atıldı.

Şehrimizde ilk defa uygulan “Robotik Diz Protezi Ameliyatı” Doç. Dr. Özgün Karakuş koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Kliniğimiz uzman hekimleri Dr. Burak Gürer, Dr. Murat Gök ve Dr. Hakan Sezen tarafından bir günde toplam 4 hastaya robotik diz protezi ameliyatı gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Özgün Karakuş “Bu yöntemle robotik programlama ile hastanın dizi ameliyat öncesi bilgisayar ile analiz edilmekte, ameliyat esnasında sensörler yardımı ile hastanın dizine en uygun kesiler belirlenerek ameliyat yapılmaktadır. Bu yöntem hasta memnuniyeti açısından konforlu ve hatayı minimalize eden son derece başarılı ve gelecek vaat eden bir yöntemdir. Bu gibi üst teknoloji prosedürlerin uygulanmasında desteğini esirgemeyen İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin’e, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Mert’e ve Sayın Başhekimimiz Doç. Dr. Abdullah Osman Koçak’a Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği adına teşekkür ederiz.” dedi.

Hastane olarak Türkiye'de sayılı merkezde yapılan bu ameliyatı ilk defa uygulayan hekimlerimize ve hastalarımızın bakımlarını üstlenen mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Nitelikli sağlık hizmeti üretmeye devam edeceğiz.